четвер, 10 листопада 2016 р.

Години психолога


Година спілкування "Вибір професії – важливий крок у житті людини"

"Оберіть собі роботу до душі,

і вам не доведеться працювати

жодного дня в житті"

Конфуцій



Професія – це дуже важлива частина життя людини, і чим вдаліший буде вибір, тим більше буде досягнень на професійній стежині.Як ми обираємо свою майбутню професію? Так само, як і шкарпетки або теплий шарф для поїздки в гори. А це в корені не правильно. У принципі, професію можна змінити, як і шарф, який не до вподоби. Але це досить складний процес. Тому, перш ніж вибрати свою професію, людина повинна знати, чого вона хоче.

Щоб професія приносила не лише гроші, а й задоволення, для вибору майбутньої професії слід враховувати такі аспекти:

1.                Робота повинна приносити задоволення, потрібно займатися тим, що подобається. Всі успішні люди признаються, що вони отримують задоволення від власної роботи. Тому варто це враховувати.

2.                Гроші потрібно отримувати від того, що тобі подобається. Якщо робота твоє хоббі, то в такому випадку ти будеш викладатися на всі 100%, а тому і будеш отримувати задоволення + хороші гроші. Улюблена справа й заробіток це одне ціле. Непогана перспектива чи не так?

3.                Потрібно вміти чути себе...Тобто, мається на увазі враховувати свої схильності, свої здібності, стан здоров’я. Адже людина, яка наприклад, хоче стати пілотом чи стюардесою, але при цьому має проблеми з вестибулярним апаратом фактично сама ж зруйнує свою можливу кар’єру у іншій галузі пішовши сюди. Бо і тут вона не зможе працювати. Важливо також не допустити синдрому професійного вигорання.

Людина, що допустила помилки при виборі професії одного разу розуміє, що вона знаходить не на своєму місці, наче не в своїй тарілці. І за цим насправді йдуть великі втрати. Наприклад, студент на 3-4 курсі розуміє, що професія. яку від здобуває йому не подобається, відповідно працювати за цією професією він не буде….Давайте підрахуємо що він втратив….роки втратив, гроші втратив, силу та енергію втратив. Виходить, що одна помилка тягне за собою багато проблем.

Типові помилки при виборі професії

1.     Незнання себе, людина не розуміє своїх знань, здібностей, інтересів.

2.     Вузьке розуміння  про світ професій. Тобто, перед вибором своєї майбутньої професії ви повинні вивчити які взагалі бувають професії і головне в чому суть цієї професії.

3.     Трудові династії.

4.     За компанію…друг іде здобувати певну професію і я з ним.

5.     Престижна професія…не факт. Що ця професія вам підійде.

До чого призводять помилки у виборі професії

1.     На роботу як на каторгу.

2.     Депресії.

3.     Довгий пошук себе.

4.     Відсутність професійного успіху.

5.     Відчуття нереалізованості.

Зважений вибір своєї майбутньої професії допоможе уникнути даних проблем.

Щоб вдало обрати професію слід визначити золоту середину між

«Хочу – Можу – Потрібно» ( яких спеціальностей потребує ринок праці регіону, в якому ви будете працевлаштовуватися).

Бажаю вам зважено обрати свою майбутню професію, адже ваша професія – це вклад у майбутнє життя і яким воно буде вирішуєте саме ви!


Немає коментарів:

Дописати коментар